ISF POLICE
Rozmiar czcionki
- Szkolenie pilotażowe w ramach projektu PROSPERES w Łodzi W dniach 31 maja–2 czerwca 2023 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi odbyło się pierwsze szkolenie pilotażowe dla przedstawicieli miejsc kultu religijnego w zakresie zabezpieczania miejsc sakralnych i wydarzeń religijnych w ramach projektu pn. „ProSPeReS – opracowanie systemu zabezpieczenia dużych zgromadzeń ludzkich w miejscach kultu religijnego”, współfinansowanego z Programu Komisji Europejskiej Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ISF Police). W szkoleniu udział wzięli jako współprowadzący przedstawiciele Komendy Rejonowej Policji Warszawa I oraz Samodzielnego Pododdziału Konterrorystycznego Policji, jak również w roli obserwatora wydarzenia – przedstawiciel Zespołu Funduszy Pomocowych Komendy Stołecznej Policji, opiekun projektu z ramienia KSP.
- Spotkanie konsorcjum projektu SAFE STADIUM W dniach 30 – 31 stycznia 2023 r. w Rzymie, odbyło się spotkanie konsorcjum projektowego w ramach przedsięwzięcia pn. „SAFE STADIUM – Integrated large sport facilities protection system supporting CBRNe security of mass events”, współfinansowanego z Programu Komisji Europejskiej Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ISF Police). W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie, a także Zespołu Funduszy Pomocowych Komendy Stołecznej Policji.
- ”Zwiększona gotowość do incydentów CBRN poprzez wspólne ćwiczenia pierwszych reagujących” w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ISF Police) W dniu 1 lutego 2019 Komenda Stołeczna Policji rozpoczęła realizację projektu pt.:”Zwiększona gotowość do incydentów CBRN poprzez wspólne ćwiczenia pierwszych reagujących” w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ISF Police).
- Projekt „Zwiększona gotowość do incydentów CBRN poprzez wspólne ćwiczenia pierwszych respondentów” Komenda Stołeczna Policji przygotowała i zrealizowała projekt „Zwiększona gotowość do incydentów CBRN poprzez wspólne ćwiczenia pierwszych respondentów” w ramach program UE Internal Security Fund – Police. W jego trakcie przeprowadzono szereg przedsięwzięć z udziałem międzynarodowej grupy ekspertów zajmujących się problematyką CBRN. W projekcie brali udział specjaliści z Polski oraz z Niemiec, Hiszpanii a także Portugalii i Chorwacji, a jego głównym celem były działania służące profesjonalnej wymianie doświadczeń i dobrych praktyk. Zainteresowanie udziałem w projekcie i aktywne zaangażowanie w jego realizację uczestników, potwierdza, że przygotowanie do praktycznej realizacji zadań w obliczu zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiacyjnych i nuklearnych ma istotny wymiar europejski.
- Bezpieczny stadion Funkcjonariusze i pracownicy cywilni jednostek Policji garnizonu stołecznego, przedstawiciele Uniwersytetu Łódzkiego, Żandarmerii Wojskowej, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, pracownicy obsługi i ochrony stadionu oraz Policyjne Zespoły Medyczne ćwiczyli umiejętności prawidłowego organizowania, przeprowadzania oraz koordynacji czynności neutralizujących zagrożenie CBRNE oraz procedury związane z identyfikacją ofiar zamachu terrorystycznego (zgodnie z procedurą DVI). Zamach terrorystyczny został zainscenizowany podczas imprezy masowej na PGE Narodowym. Na miejscu obecna była też kadra naukowa Uniwersytetu Łódzkiego, studenci i kadra naukowa Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie i Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie.