Kierownictwo

I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji ds. kryminalnych

inspektor Krzysztof Smela

Inspektor Krzysztof Smela urodził się 24 stycznia 1971 r. w Legnicy. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył studia podyplomowe w zakresie pedagogiki kryminologicznej - profilaktyka i zapobieganie przestępczości migracyjnej w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie.

Do Policji wstąpił w 1994 r. i niemal przez cały okres jest związany ze stołecznym garnizonem. Służbę początkowo pełnił w północnopraskiej komendzie rejonowej, z którą był związany przez następnych kilka lat. Do końca października 2003 r. pracował w pionie kryminalnym wspomnianej komendy. W 2007 roku objął stanowisko eksperta Sekcji Sztabu Policji Stołecznego Stanowiska Kierowania Komendy Stołecznej Policji. Trzy lata później rozpoczął pracę na stanowisku eksperta Wydziału ds. Zabezpieczenia Prewencyjnego Biura Prewencji Komendy Głównej Policji. W lipcu 2012 r. objął stanowisko Naczelnika Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, a w listopadzie 2013 r. Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz Komendy Rejonowej Policji Warszawa V. W tym samym roku objął funkcję Zastępcy Naczelnika Stołecznego Stanowiska Kierowania KSP, a następnie w czerwcu 2017 r. awansował na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie.

Od 11 grudnia tego samego roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji. Z dniem 9 kwietnia 2019 r. Komendant Główny Policji powierzył inspektorowi Krzysztofowi Smeli pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji.

Odznaczony Srebrną i Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant” oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę. Jest żonaty, ma jedno dziecko. Pasjonuje się lotnictwem, motoryzacją, historią i żeglarstwem.

Powrót na górę strony