Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Agresywny 30- latek trafił do celi

Data publikacji 28.05.2016

Policjanci z piaseczyńskiej patrolówki zatrzymali 30-latka, który obrzucając budynki kamieniami niszczył ich elewację, a osobom reagującym na jego zachowanie groził pozbawieniem życia. W trakcie interwencji wobec agresywnego zachowania podejrzewanego, policjanci zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego.

Tuż przed 7.00 piaseczyńscy patrolowcy zostali wezwani przez oficera dyżurnego, by pilnie udali się na jedną z ulic na obrzeżach miasta. Z zebranych informacji wynikało, że mężczyzna będący najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu obrzuca budynki kamieniami i butelkami, a wobec protestujących przeciw takiemu zachowaniu osób kieruje on groźby pozbawienia życia.

Funkcjonariusze, którzy podjęli interwencję najpierw próbowali uspokoić mężczyznę, wówczas jednak swoją agresję próbował on skierować na przybyłych policjantów. Podczas jego obezwładnienia mundurowi użyli środków przymusu bezpośredniego, a 30-letni mężczyzna trafił do policyjnej celi. Została od niego również pobrana krew do badań na zawrtość alkoholu lub innego podobnie działającego środka.

Odpowie on teraz zarówno za kierowanie gróźb karalnych, jak i za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, za co kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

js/ij

Powrót na górę strony