Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z kartą rowerową

Data publikacji 07.05.2013

6 maja 2013r. był obchodzony „Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”. Policjanci wołomińskiej Komendy wspierani przez funkcjonariuszy stołecznej drogówki w ramach obchodów Drugiego Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ zorganizowali na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 w Wołominie „Miasteczko Ruchu Drogowego”, gdzie przeprowadzili praktyczny egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas czwartych i piątych.

Komisja Europejska zaplanowała na 6 maja 2013r. Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach obchodów Drugiego Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ. Policjanci wołomińskiej Komendy wspierani przez funkcjonariuszy stołecznej drogówki czynnie włączyli się w realizację zadań mających na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych i rowerzystów.

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 w Wołominie przy ul. Poprzecznej 6 policjanci zorganizowali „Miasteczko Ruchu Drogowego”, gdzie odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas czwartych i piątych. Pod okiem funkcjonariuszy drogówki zostały przeprowadzone sprawdziany z umiejętności poruszania się jednośladami po drogach publicznych. Uczniowie na rowerach mieli za zadanie pokonać specjalnie do tego celu ustawiony tor przeszkód. Po przejechaniu bezbłędnie toru, egzamin został zaliczony.

Wszystkim uczniom, którzy pozytywnie zdali egzamin serdecznie gratulujemy i życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi.

ts/wz
 

Powrót na górę strony