Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czy rozpoznajesz zabezpieczoną biżuterię?

Data publikacji 20.12.2012

Stołeczni policjanci z wydziału kryminalnego zabezpieczyli prawie 1 000 sztuk biżuterii damskiej i męskiej, pochodzącej najprawdopodobniej z przestępstw kradzieży z włamaniem. Odzyskane rzeczy można dziś obejrzeć, w Komendzie Stołecznej Policji przy ul. Nowolipie 2.

Sprawa zaczęła się w marcu tego roku. Wówczas to, do domu jednorodzinnego w jednej z podwarszawskich miejscowości miało miejsce włamanie. Łupem sprawców padła biżuteria, pieniądze oraz inne wartościowe przedmioty. Straty wyceniono na prawie trzy miliony złotych. Do policjantów zaczęły docierać informacje o kolejnych włamaniach do których dochodziło w Warszawie i okolicach. Funkcjonariusze analizując okoliczności włamań ustalili, że sprawcy w wielu przypadkach działali podobnie. Do środka dostawali się poprzez wyważenie drzwi lub okna, a następnie kradli małe, wartościowe przedmioty i pieniądze.

W wyniku prowadzonych działań policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych m.in. o paserstwo oraz czynną napaść na funkcjonariusza. Decyzją sądu dwóch z nich trafiło na trzy miesiące do aresztu. Zatrzymane zostały także dwie kobiety podejrzane o paserstwo.

Jak ustalono zabezpieczone przedmioty pochodzą z kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych na terenie Warszawy i okolic dokonywanych metodą przedstawioną powyżej.

Osoby pokrzywdzone na skutek tego typu przestępstw, zainteresowane rozpoznaniem biżuterii, proszone są o kontakt z wydziałem kryminalnym KSP pod nr tel. (22) 60-365-50, (22) 60-370-89, (22) 60-36-313 oraz (22) 60-377-20.

Zabezpieczone rzeczy można obejrzeć 20 grudnia br. w godz. 9:00 – 14:00 na Białej Sali w Komendzie Stołecznej Policji przy ul. Nowolipie 2.

ij

Powrót na górę strony