Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad matką

Data publikacji 22.04.2011

Prawie trzy promile alkoholu we krwi miał 35–letni Sebastian G. zatrzymany przez policjantów z Targówka. Mężczyzna odpowie za psychiczne znęcanie się nad matką. Kobieta zdecydowała się złożyć zawiadomienie o popełnieniu przez syna przestępstwa. Miała już dość tego, że syn nie dokładał się do życia, był bardzo wulgarny wobec niej i straszył nożem, że ją zabije.

Mężczyzna był agresywny nawet wobec funkcjonariuszy z Pragi Północ podczas zatrzymania. Zastawił się krzesłem i wymachiwał w ich kierunku dwoma kuchennymi nożami. Policjanci przed założeniem mu na ręce kajdanek, obezwładnili go.

35–latek wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę za rozbój. Tym razem usłyszał zarzut znęcania się nad matką w warunkach recydywy. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz nakaz opuszczenia mieszkania (zmiana ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i niektórych innych ustaw, która weszła w życie w dniu 1 sierpnia 2010 r. wprowadziła do Kodeksu postępowania karnego nowy rodzaj środka zapobiegawczego, tj. nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego przez sprawcę zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym ).

 

ak, mb

 

Powrót na górę strony